Na początku czerwca br. w Marsylii rozpoczną się prace przy instalacji 7-piętrowej wieży ekspozycyjnej samochodów marki Smart. Przeszklona konstrukcja zlokalizowana będzie w pobliżu autostrady A50 prowadzącej z Marsylii do Tulonu.

19-metrowa wieża wyposażona będzie w urządzenia parkingu automatycznego, umożliwiające ekspozycję pojazdów na 7 przeszklonych kondygnacjach. Samochody będą lokowane na 27 stanowiskach ekspozycyjnych za pomocą zamontowanego wewnątrz wieży inteligentnego, automatycznego podnośnika z platformą obrotową 360 st.. System pozwala na umieszczenie pojazdu na wybranym stanowisku ekspozycyjnym w czasie kilku minut oraz sprowadzenie dowolnie wybranego pojazdu na poziom parteru w położeniu gotowym do wyjazdu z budynku. Sterowanie systemem wind i podnośników odbywa się za pomocą intuicyjnego interfejsu wyposażonego w ekran dotykowy. Inwestorem wieży ekspozycyjnej jest Smart Center w Marsylii należący do Le Groupe de Willermin prowadzącej we Francji sprzedaż marek Mercedes, Smart, Jeep, Dodge i Chrysler.
- Jest to już trzecia generacja SMART TOWER, jakie od 1997 roku firma Nussbaum wybudowała w całej Europie. Wieże wystawowe są obecnie jednym z najbardziej prestiżowych form prezentacji marek samochodowych, po jakie sięgnęły najmocniejsze firmy w branży. Wybudowaliśmy ponad 100 tego rodzaju urządzeń, m.in. dla Audi, BMW, Mercedes Benz, Volkswagena, Toyoty - mówi Iwo Nowina Konopka, przedstawiciel niemieckiej firmy w Polsce.

Zobacz prezentację Smart Tower Nussbaum [pdf]